Była walka...
Wczorajszym (15.06) zaległym pojedynkiem Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy Młodszych gr. B Akademia Piłkarska Gryf Kamień Pomorski – Akademia Piłkarska Pogoń Szczecin zakończył się piłkarski weekend w wykonaniu młodzieżowych drużyn spod herbu Gryfa Kamień Pomorski. O piątkowych meczach młodzików już pisaliśmy, więc teraz skupmy się na pozostałych występach, w których chociaż nie udało się zdobyć punktów to jednak nasze drużyny zaprezentowały ambicję, wolę walki, momentami grając naprawdę fajne akcje.
Dwa spotkania z najsilniejszymi drużynami w swojej lidze rozegrali wspomniani wcześniej podopieczni trenera Remigiusza Pęcaka. Najpierw w sobotę w Dębnie z miejscowym UKS-em a potem z młodymi Portowcami. W Dębnie zawodnicy Akademii po indywidualnych błędach szybko stracili dwa gole i jak to często bywa w ich wykonaniu zeszło z nich powietrze. Rywale widząc taki obrót spraw do przerwy zdobyli jeszcze dwie bramki a po zmianie stron zdobyli dorzucili kolejne trafienia. Zryw naszej drużyny w końcówce pozwolił jedynie na zdobycie przez Michała Mazura oraz Szymona Idzika dwóch honorowych goli.
Zupełnie inaczej było w środę (15.06) przeciwko AP Pogoni Szczecin. Miło kilku osłabień nasi zawodnicy w pierwszym kwadransie zaskoczyli rywala szybką grą na jeden kontakt. Niestety zabrakło nieco wyrachowania i skuteczności, aby otworzyć wynik. W miarę upływu czasu do głosu dochodziła drużyna Pogoni, która w swoim składzie miała kilku reprezentantów kadry województwa z rocznika 2009. Młodzi Portowcy wykorzystali swoje doświadczenie i umiejętności dzięki czemu do przerwy strzelili trzy gole. Po zmianie stron dorzucili jeszcze cztery bramki. Nasz zespół mimo utraty sił do końca starcia zagrał naprawdę dobre spotkanie a ozdobą spotkania była piękna honorowa bramka w wykonaniu Aleksandra Borczyka.
W sobotni poranek swój mecz 27. Kolejki I klasy Juniorów Młodszych rozegrali młodzi zawodnicy Gryfa Kamień Pomorski. Niestety niebiesko-biało-czerwoni do Szczecina na pojedynek z miejscową Stalą udali się w wąskim dwunastoosobowym składzie, dodatkowo trójka zawodników: Filip Pabianek, Tobiasz Maciejewski oraz Adrian Konopski po rozegraniu pierwszej połowy musiała zejść z boiska i udała się na starcie seniorów w klasy okręgowej w Maszewie. Do przerwy za sprawą trafień dwóch trafień Tobiasza Maciejewskiego, jednego Marcela Rydzewskiego i Fabiana Bodka kamieńscy zawodnicy prowadzili 4:3. Po zmianie stron grając w dziewiątkę nie udało się już im utrzymać tego rezultatu. Gospodarze w końcówce strzeli trzy gole i ostatecznie wygrali 6:4.
Także bez punktów ze Szczecina po meczu 13. Kolejki Wojewódzkiej Ligi Młodzika Młodszego br. B wrócili młodzi zawodnicy Akademii, którzy zmierzyli się z miejscowym Jeziorakiem. Lepiej dysponowani w niedzielny poranek gospodarze do przerwy zdobyli pięć bramek. Po zmianie stron ambitnie grająca drużyna gości próbowała odrabiać straty. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Antek Sandzewicz, jednak ostatecznie szczecinianie wygrali to starcie 6:2.
Plan najbliższych spotkań przedstawia się następująco:
* BASF PROCAM Cup 2022 - Wielki Finał - U11
Osiczanka Osice, KS Fara Pelikan Żydowo, AP Gryf Kamień Pomorski, GKS Delta Słupno, Iskra Pasikurowice, Jantar Ustka,
AP Wisła Brzeźnica, GKS Wikielec
18.06 / 10:00
Stadionie Miejski im. Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu, ul. Śliwińskiego 10, Kołobrzeg