Drugi dzień rywalizacji rocznika 2008 na IRAS CUP 2018 - zdjęcia

Dzisiaj (01.06) młodzi piłkarze z rocznika 2008 Akademii Piłkarskiej Gryf Kamień Pomorski podczas IRAS CUP 2018 mieli do rozegrania cztery spotkania. Rano jeszcze w palącym słońcu zagrali z AP Technik Świdwin. Po dwóch golach Maksymiliana Szpakowskiego i jednym Michała Mazura ograli rywali 3:1.

Półtorej godziny później przyszło im zmierzyć z jednym z faworytów do zwycięstwa w całym turnieju - Salosowi Szczecin. Jeszcze nie dawno temu przed pojedynkami ze szczecińskimi zespołami mogliśmy się obawiać a teraz można powiedzieć, że nie mamy czego się wstydzić. Podopieczni trenera Remigiusza Pęcaka dokonali sporego postępu. Przez długi czas to oni prowadzili grę z silniejszym fizycznie rywalem. Zagrali naprawdę bardzo dobre spotkanie i choć na końcu to centymetry zdecydowały o zwycięstwie Salosu 3:1 (gol Maksa Szpakowskiego) to jednak zostawili po sobie bardzo dobre wrażenie.

Niemal z marszu po obiedzie drużynie AP Gryf przyszło mierzyć się z Pionierem Borne Sulimowo. To starcie, gdyby nasi gracze byli bardziej skuteczni mogło zakończyć się bardzo wysokim wynikiem jednak ostatecznie po golu Krystiana Krzosa, Maksa Szpakowskiego, trafieniu Szymona Idzika i bramce samobójczej wygrali 4:2.

W czwartym pojedynku zmęczenie wcześniejszymi grami dopadło naszych podopiecznych. Choć to oni po trafieniu Michała Mazura prowadzili z drużyną AP Szczecinek (przeciwnicy zagrali dzisiaj trzy mecze) to jednak piłkarsko dali się zdominować rywalowi. Drużyna ze Szczecina ostatecznie dopięła swego i ostatecznie to ona wygrała 2:1.