Grali juniorzy oraz #PierwszaPiłka
W miniony już weekend spośród drużyn młodzieżowych z herbem Gryfa na piersi o ligowe punkty rywalizowali jedynie juniorzy Gryf Kamień Pomorski. Ponieważ Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej na wiosnę nie zaktualizował terminarzy po wycofaniu się zespołów to zarówno trampkarzom i młodzikom Akademii przypadły pauzy. W pełnym wymiarze grała też #PierwszaPiłka, dzięki czemu na piłkarskich boiskach mogliśmy zobaczyć aż sześć zespołów Akademii Piłkarskiej Gryf Kamień Pomorski.
Piłkarski weekend rozpoczął się od domowego starcia juniorów Gryfa ze MKS Sparta Gryfice . Osłabieni gospodarze w meczu 12. kolejki II klasy juniorów zagrali bez Jakuba Idzika, Adriana Konopskiego, którzy zaliczyli ponad 45. minut w seniorach. Mimo to go golach Adriana Kaczmarka, Marcela Rydzewskiego, Jakuba Majora i Fabiana Bodka pewnie wygrali 4:0.
AP Gryf Kamień Pomorski rocznik 2013
Piłkarska niedziela należała jednak do drużyn Akademii rywalizujących w ramach rozgrywek #PierwszaPiłka. Do Trzebiatowa udała się drużyna Orlika Starszego (rocznik 2012), w Gryficach zagrał Orlik Starszy (rocznik 2013), w Golczewie drużyna Żaka Starszego (rocznik 2014) i Żaka Młodszego (rocznik 2015). W Kamieniu Pomorskim nasze Żaki Młodsze (rocznik 2015/2016) gościły drużyny z Międzyzdrojów i Rewala, natomiast Skrzaty (rocznik 2017), które rozegrały swój pierwszy oficjalny turniej, grały z zespołami z Trzebiatowa i Rewala. O tych dwóch ostatnich drużynach już szeroko pisaliśmy przy okazji Ekologicznych Turniejów Piłki Nożnej. Jak to bywa w takich wydarzeniach było pełno pięknych akcji, parad bramkarskich i obronnych, strzałów na bramkę, dryblingów i oczywiście cała masa pięknych goli przy dopingu wspaniałej publiczności - rodziców.
AP Gryf Kamień Pomorski rocznik 2014
W piłkarskiej rywalizacji wpierają nas: