Grały młodziki i trampkarze

Wczoraj (16.11) odbyły się dwa spotkania, w których można było zobaczyć w akcji zawodników Akademii Piłkarskiej Gryf Kamień Pomorski.

Pierwsze z nich rozegrane zostało w Kamieniu Pomorskim. Rocznik 2006/07 nie próżnował i mimo przerwy w rozgrywkach ligowych rozegrał kolejny towarzyski mecz.Tym razem nasza drużyna zmierzyła się z Wybrzeżem Rewalskim Rewal.

Mimo lekkiego chłodu 14. zawodników pojawiło się na stadionie. Byli to Termanowski, Bodek H., Wócik, Ryznar, Lorek, Woźniak, Sawuła, Kamiński, Kaczmarek, Konopski, Waga, Kotlarek, Jodłowski i Przybysz. Sparing ten zakończył się zwycięstwem podopiecznych Dawida Sandzewicza 5:3 (1:0) a autorami bramek byli trzykrotnie Mateusz Kamiński, po jednym golu zdobyli Adrian Kaczmarek oraz Błażej Sawuła.

36 kilometrów dalej w Trzebiatowie wystąpili trampkarze. Był to dla nich ostatni ligowy pojedynek w Anno Domini 2018. Starcie to po trzech golach Tomasza Rosala, dwóch trafieniach Kacpra Stankowiaka i Jakuba Nowackiego, po jednej bramce Kacpra Termanowskiego i Juliana Bielawskiego nasza drużyna wygrała 9:1.

- Tydzień temu przegraliśmy na własnym boisku w meczu na szczycie z Polonią Płoty 2:3 a dzisiaj wygraliśmy 9:1 z Regą Trzebiatów na wyjeździe. W obydwu spotkaniach posiadaliśmy ogromną przewagę. Z Polonią mecz przegraliśmy na własne życzenie, w meczu z Regą mieliśmy mnóstwo nie wykorzystanych sytuacji a wynik mimo to był bardzo wysoki. Szkoda, bo uważam nie skromnie, że jesteśmy najlepiej przygotowanym i grającym w piłkę w tej lidze zespołem - powiedział po spotkaniu trener Stanisław Kuryłło.

Rocznik 2004/2005 rundę jesienną sezonu 2018/2019 zakończy najprawdopodobniej na drugiej pozycji, tracąc do liderującej Polonii sześć oczek.