Grały wszystkie zespoły

Po długoweekendowej przerwie młodzieżowe i dziecięce zespoły Akademii Gryf Kamień Pomorski oraz Gryfa rywalizujące o ligowe punkty wróciły na boiska. Powrót ten okazał się udany dla trampkarzy Akademii oraz juniorów Gryf Kamień Pomorski a mniej szczęścia miały młodziki.

Sportową rywalizację w ten weekend rozpoczęli podopieczni trenera Dawida Sandzewicza w Regionalnej Lidze Młodzika gr. 1, którzy udali się do Rewala by rozegrać z miejscowym Wybrzeżem pojedynek 16. Kolejki.

- Brak skuteczności naszej drużyny zdecydował o zwycięstwie gospodarzy. My biliśmy głową w mur a przeciwnik wykorzystał nasze błędy w obronie – mówił po meczu trener. Bramki Filipa Zwolskiego oraz Igora Majchera nie wystarczyły i Wybrzeże wygrało to starcie 3:2.

W sobotę na sztuczne boisko im. Adama Eryka Forella wyszyli młodzi piłkarze Akademii oraz Iskry Goleczewo, którzy rozgrywali starcie 13. Kolejki Regionalnej Ligi Trampkarzy gr. 1. Pierwsi na prowadzenie w tym meczu mogli wyjść goście, którzy wykorzystując nieprozumienie bramkarza (nominalny zawodnik z pola) a formacji defensywnej kamieńskiego zespołu, trafili w słupek. Mądrze grająca Iskra napsuła w pierwszej połowie sporo krwi niebiesko-biało-czerwonym. Dopiero trafienia Michała Mazura oraz Antka Sobczyka zmieniły nieco obraz gry. W drugiej połowie dzięki trafieniu samobójczym oraz golom Wiktora Wisłockiego, Mateusza Pszczółkowskiego, Oliwiera Stangryckiego oraz Szymona Idzika AP Gryf ostatecznie wysoko pokonał Iskrę.

Natomiast w niedzielne popołudnie do Trzebiatowa udali się juniorzy Gryfa. Podobnie jak ich młodsi koledzy musieli oni radzić sobie bez nominalnego bramkarza. Mimo tego osłabienia podopieczni trenera Dawida Sandzewicza poradzili sobie z drugą w tabeli Regą. Po hattricku Adriana Kaczmarka oraz golu Jakuba Idzika pewnie wygrali 4:0 oraz powiększyli swoją przewagę w II klasie juniorów gr. 1 do szesnastu punktów.

Na boiskach w ramach rozgrywek #PierwszaPiłka zameldowały się także wszystkie zespoły Akademii. W niedzielę w Kamieniu Pomorskim odbył się turniej Orlika Starszego gr. I (rocznik 2012/2013), w którym nasz zespół gościł drużyny Regi Trzebiatów, AP Świerzno, Jantara Dziwnów i FA Trzebiatów. Orlik Młodszy (rocznik 2013/2014) rywalizował w sobotę w Cerkwicy ramach rozgrywek gr. D, natomiast żak starszy (rocznik 2014) oraz żak młodszy grupa złota (rocznik 2015) grały w niedzielę w Stuchowie. Żak młodszy – grupa srebrna (rocznik 2015/2016) w Międzyzdrojach, natomiast skrzaty – rocznik 2017 w Rewalu.