Kolejne sukcesy młodych piłkarzy AP Gryf

Ósma sobota i niedziela 2018 roku była bardzo udana dla młodych piłkarzy Akademii Piłkarskiej Gryf Kamień Pomorski. Sukcesami zakończyły się występy roczników 2011 oraz 2009.

W sobotę (24.02) młodzi piłkarze z rocznika 2011 szkolący się pod fachowym okiem trenera Pawła Pawlaczyka udali się do Szczecina by wystąpić w turnieju finałowym Ligi Europejskiej w ramach rozgrywek Szczecińskiej Ligi Mistrzów.  Występująca jako Paris Saint-Germain kamieńska drużyna osłabiona brakiem etatowego bramkarza Michała Termanowskiego, obrońcy Artura Zielińskiego oraz swojego szkoleniowca spisała się znakomicie. Prowadzeni w zastępstwie przez Piotra Beczaka młodzi piłkarze po zwycięstwie 4:1 z AS Monaco (Kick Off Szczecin), remisie 3:3 z Manchesterem City (Warta Gorzów), porażce 1:9 z Chelsea Londyn (Pogoń Szczecin), zwycięstwie 4:0 z Bayernem Monachium (AP Baltica Świnoujście) i na koniec po bardzo wyrównanym meczu zakończonym zwycięstwem 3:2 z Atletico Madryt (KP Przecław) zakończyli rywalizację na drugim miejscu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej imprezy, która jest dostępna na stronie AP Gryf: tutaj oraz na stronie organizatora: Akademii Fooball Arena: tutaj

Gdy rocznik 2011 rywalizował w SLM, ich o dwa lata starsi koledzy spotkali się w Hali widowiskowo-sportowej w Kamieniu Pomorskim by przećwiczyć różne warianty gry przed niedzielnym turniejem w Gryficach. Ponieważ najlepiej zrobić to podczas sparingu to podopieczni trenera Remigiusza Pęcaka zmierzyli się z drużyną złożoną z chłopców urodzonych w latach 2007, 2008 i 2009 kamieńskiej szkółki Pogoń Szczecin Football Schools.

To starcie co prawda wygrali prowadzeni przez Filipa Daroszewskiego większości starsi koledzy z PSFS, ale zaowocowało ono ponad 24 godziny później.

Zdjęcia z tego sparingu dostępne są na stronie AP Gryf: tutaj oraz na profilu FB MOSiR-u: tutaj.

W niedzielę Rocznik 2009 udał się na zaproszenie Football Academy Gryfice do gryfickiej Gryf Areny gdzie rywalizował w Turnieju FA Winter Cup. Jak to często bywa prowadzeni przez Remigiusza Pęcaka młodzi piłkarze potrzebują dwóch trzech spotkań, aby pokazać pełnię swoich możliwości.

Gryficki turniej rozpoczęli oni co prawda od zwycięstwa 1:0 nad Bizonem Cerkwica, ale gdyby rywal był bardziej skuteczny to mogłoby to się zakończyć inaczej. W pierwszym spotkaniu oraz drugim zakończonym porażką 1:3 z Szkółką Piłkarską Goleniów trenera Piotra Hanuszkiewicza, gra nie wyglądała jeszcze tak jak powinna.

Od trzeciego pojedynku rywale nie mieli już recepty na młodych piłkarzy AP Gryf. Pewna wygrana 2:0 nad niebieską drużyną FA Gryfice dała drugie miejsce w grupie i przepustkę do półfinału. W 1/2 finału zawodnikom z Kamienia Pomorskiego i okolic przyszło się mierzyć z drugą drużyną gospodarzy. Dzięki zwycięstwu 1:0 młodzi piłkarze mięli szanse w wielkim finale zrewanżować się drużynie z Goleniowa i po dziesięciu minutach gry skorzystali z niej.

Po zaciętym meczu i victorii 1:0 mogli świętować oraz na zakończenie turnieju odebrać medale oraz Puchar za zajęcie pierwszego miejsca w Turnieju FA Winter Cup dla rocznika 2009.

Fotorelacja z tego turnieju jest dostępna na stronie AP Gryf: tutaj