Komplet porażek

To nie był udany długi piłkarski weekend dla młodzieżowych, niebiesko-biało-czerwonych drużyn. Dwukrotnie na placu gry pojawiały się zespoły młodzika młodszego Akademii oraz juniora młodszego Gryfa oraz raz młodzik starszy Akademii. W każdym z tych starć nie udało się zdobyć chociaż jednego punktu.
Wszystko rozpoczęło się w sobotni (04.06) poranek od pechowej wyprawy rocznika 2010/2011 do Szczecina. Zepsuł się środek transportu i z konieczności samochodami w mocno okrojonym składzie nasza drużyna zameldowała się w Stolicy Województwa na meczu Wojewódzkiej Ligi Młodzika Młodszego. Tam nie miała piłkarskich argumentów i przegrała 0:2 z Czarnymi Szczecin.
Dzień później także w Szczecinie bez żadnego rezerwowego zawodnika zameldowali się juniorzy Gryfa, którzy także byli tylko tłem dla Arkoni Szczecin i wysoko przegrali 0:6 w starciu 26. kolejki I klasy juniorów młodszych.
Także w niedzielę na meczu Regionalnej Ligi Młodzika w Międzyzdrojach pojawili się zawodnicy Akademii urodzeni w 2009 i 2010 roku. W przypadku tego zespołu po raz kolejny tym razem przeciwko miejscowej Fali musieli sobie radzić bez nominalnego bramkarza. Górą w tym meczu byli gospodarze, którzy potraktowali te zawody mocno prestiżowo i ostatecznie wygrali 5:2. Gole dla naszego zespołu zdobyli Antek Sobczyk oraz Igor Majcher.
W poniedziałek (06.06) w zaległym meczu 10. kolejki Wojewódzkiej Ligi Młodzika najlepszy chyba piłkarski występ tego weekendu zanotowali podopieczni trenera Dawida Sandzewicza. Zagrali oni znacznie lepiej niż w Szczecinie i bardzo ambitnie, mimo szybkiej straty dwóch goli za sprawą dwóch trafień Bartka Szczęsnego zdołali wyrównać. W drugiej połowie jednak Sparta Gryfice m. in. dzięki trafieniu byłego zawodnika Akademii Wiktora Dąbrowskiego ponownie wyszła na dwubramkowe prowadzenie, które dzięki trafieniu w końcówce Igora Janiszewskiego udało się jedynie zniwelować.
Dzisiaj (08.06) przedłużony piłkarski weekend zakończyli juniorzy Gryfa, którzy przeciwko OKS-owi Prawobrzeże Szczecin musieli grać w jedenastu, w tym z konieczności w polu wystąpił golkiper Filip Pabianek. Osłabienia w kamieńskim zespole były aż zanadto widoczne. Goście gładko wygrali te zawody 3:0.