Ligowe porażki zespołów Akademii
Miniony już piłkarski weekend nie był udany dla młodzieżowych zespołów spod herbu Gryfa. Nasi szkoleniowcy musieli radzić sobie ze sporą ilością braków kadrowych, część zawodników z konieczności zagrała dzień po dniu w dwóch różnych kategoriach wiekowych.
Wszystko rozpoczęło się dobrze w środę 11 maja wyjazdowym zwycięstwem juniorów Gryfa nad Czarnymi Szczecin. Kamieński zespół po dwóch golach Adriana Konopskiego oraz jednym trafieniu Fabiana Bodka i Tobiasza Maciejewskiego wygrał mecz 21. kolejki I klasy juniorów 4:1.
W czwartek 12 maja wyjazdowy pojedynek w ramach 9. kolejki Wojewódzkiej Ligi Trampkarza Młodszego gr. B w Gryficach rozegrała drużyna rocznika 2008/2009 Akademii. Podopieczni trenera Remigiusza Pęcaka nie sprostali miejscowej Sparcie i przegrali ten pojedynek 0:2.
Dzień później do Stepnicy udał się połączony rocznik 2009/2010. Nasi podopieczni zagrali w tym meczu dwoma różnymi składami. O ile w pierwszej połowie przeważali to jednak nie udokumentowali tego bramkami i po golu Aleksa Rajnerowicza remisowali 1:1. Drugie 30. minut to już przewaga gospodarzy, którzy dominowali nad naszym zespołem złożonym z zawodników urodzonych w 2010 roku. Ostatecznie Zalew wygrał to starcie 6:1.
W sobotę (14.05) rano mecz 9. kolejki Wojewódzkiej Ligi Młodzika Młodszego rozegrała drużyna rocznika 2010/2011 Akademii. Podopieczni trenera Dawida Sandzewicza nie sprostali w nim drugiej drużynie Błękitnych Stargard przegrywając 1:3. Pocieszającym z tego meczu jest fakt, że jedynego gola dla kamieńskiego zespołu zdobył wracający po długiej kontuzji Borys Woźniak.
Na jutro na godz. 18:00 zaplanowane jest zaległe starcie juniorów młodszych Gryfa ze Stalą Szczecin. Miejmy nadzieję, że tym razem uda się rozegrać ten pojedynek.