Orliki rywalizowały w Kamieniu Pomorskim

8 września trenowani przez Remigiusza Pęcaka a urodzeni w 2008 i 2009 roku młodzi zawodnicy Akademii Piłkarskiej Gryf Kamień Pomorski rozpoczęli ligową rywalizację.

Choć rocznik 2009 według rozpiski PZPN powinien grać w kategorii Orlika Młodszego E2, władze Akademii razem ze szkoleniowcem postanowiły, że patrząc przyszłościowo lepiej będzie wystawić dwie drużyny w Orlika Starszego E1. Przypomnijmy, że jeszcze do tej kategorii wiekowej w ramach rozgrywek #PierwszaPiłka nie zapisuje się wyników, nie generuje tabel a gra ma sprawiać przyjemność…

Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej ostatecznie przydzielił nasze drużyny do grupy siódmej razem z Akademią Piłkarską Baltica Świnoujście, Falą Międzyzdroje, Jantarem Dziwnów oraz Vinetą Wolin. Tak się złożyło, ze pierwszy z turniejów właśnie nam przypadł w roli gospodarza, więc zanim na boisku treningowym im. Adama Eryka Forella pojawili się seniorzy kamieńskiego Gryfa, w godzinach porannych zagościli na nim młodzi zawodnicy z powiatu kamieńskiego oraz Świnoujścia.

Niestety z powodu zmian kadrowych w Wolinie, do Kamienia Pomorskiego nie dotarła Vineta, więc mieliśmy trochę mniej spotkań niż planowaliśmy.

Jak to w rozgrywkach dzieci bywa było sporo radości, ale przede wszystkim zaangażowania, padło mnóstwo bramek, więc mogliśmy zobaczyć wiele przysłowiowych cieszynek…Nie zabrakło pokazu piłkarskich sztuczek w wykonaniu Kamila Kacperka, smakołyków, zimnych i ciepłych napojów oraz ciepłego poczęstunku dla dzieci oraz rodziców… Za tydzień rywalizacja przeniesie się do Świnoujścia.