Pierwsze oficjalne mecze za nami

W minioną niedzielę (05.09) drużyny młodzieżowe spod znaku Gryfa Kamień Pomorski rozegrały pierwsze oficjalne spotkania w sezonie 2021/2021.

Pierwsi na plac boju wyszli juniorzy Gryfa, którzy w I klasie juniorów młodszych podejmowali Prawobrzeże Szczecin. Chociaż zaczęli źle, bo od straty gola, to jednak po wyrównaniu w pierwszej połowie, w drugiej części starcia pokazali siłę. W sumie po bramce samobójczej, trafieniu Jakuba Karczmarskiego, Marcela Rydzewskiego oraz podwójnym trafieniu Adriana Kaczmarka wygrali to starcie 5:1. Jeśli chodzi o Adriana to jesteśmy Państwu winni wyjaśnienia. Jego wypożyczenie do Salosu finalnie nie doszło jednak do skutku a sam zawodnik woli występować w Kamieniu.

Swój pierwszy oficjalny mecz na pełnowymiarowych boiskach rozegrali trampkarze młodsi Akademii. Niestety w Szczecinie przyszło im zagrać chyba z jedną z najsilniejszych drużyn Wojewódzkiej Ligi Trampkarza Młodszego - grupa 2. Żaki przed startem rozgrywek wzmocnione zostały m. in. zawodnikami AP Pogoni Szczecin i Fase Szczecin.

Starcie to źle się rozpoczęło, bowiem w drugiej minucie prezentem naszej drużyny w postaci gola dla gospodarzy. O ile pierwsza połowa wyglądała jeszcze jako tako (zakończyła się 0:1) to w drugiej było już źle, nawet bardzo źle. Stracone siły w pierwszych 40. minutach na nadrabianie błędów w indywidualnym ustawieniu, rozgraniu przyczyniły się, że zabrakło ich w drugiej połowie. Dobrze dysponowany rywal doskonale wypunktował nasze słabości. Wykorzystał także swoje walory fizyczne i po przerwie strzelił w sumie dziewięć bramek. Pozostaje napisać: Panowie i Panie, pierwsze przetarcie za Wami. Teraz będzie już tylko lepiej.

Swoje pierwsze oficjalne zawody o punkty także w niedzielę i to Żakami rozegrał także rocznik 2010/2011 Akademii. W pierwszych trzydziestu minutach gospodarze dominowali na boisku a swoją przewagę udokumentowali dwoma bramkami. Początek drugiej połowy meczu był dużo lepszy w naszym wykonaniu. Kontaktowego gola zdobył Antek Sandzewicz a później nasz zespół miał kilka pod rząd sytuacji na doprowadzenie do remisu lub czegoś więcej. Niestety zabrakło skuteczności, finalizacji, pewności siebie i jak to bywa w futbolu nie wykorzystane sytuacje się zemściły. Rywal podobnie jak to było w meczu trampkarzy skorzystał z naszych błędów i ostatecznie wygrał 7:2. Drugiego gola dla kamieńskiej drużyny zdobył Aleks Rajnerowicz.