Podsumowanie piłkarskiego weekendu nr 21

Kolejny piłkarski weekend dla młodych graczy Akademii Piłkarskiej Gryf Kamień Pomorski rozpoczął się w piątek (25.05) a zakończył się w poniedziałek (28.05).

Wszystko rozpoczęło się meczem Terenowej Ligi Młodzika gr.1. Rocznik 2006/2007 AP Gryf zmierzył się z o rok starszymi kolegami z Międzyzdrojów.

- Moi podopieczni rozegrali najlepsze zawody w sezonie 2017/2018. Brawa należą się dla wszystkich zawodników za zaangażowanie. Rzadko się zdarza aby w tej kategorii wiekowej mecz kończył się z zerem z tyłu ze starszymi zawodnikami drużyny przeciwnej. - powiedział po zwycięstwie 6:0 zadowolony trener Dawid Sandzewicz. Bramki dla kamieńskiej drużyny zdobyli: Fabian Bodek trzy, Mateusz Kamiński dwie oraz Adrian Kaczmarek.

W sobotę podopieczni trenera Stanisława Kuryłły udali się do Gryfic, gdzie na Stadionie Miejskim im Karola Kucharskiego zmierzyli się z miejscową Spartą. Rocznik 2004/2005 poszedł za przykładem młodszych kolegów i wyszedł zwycięsko z tego starcia po dwóch golach Tomasza Rosala, jednym Jakuba Idzika, Bartka Kłoskowskiego, Jakuba Nowackiego oraz Juliana Bielawskiego. Trampkarze naszej Akademii ostatecznie wygrali 6:3.

W sobotę zagrały jeszcze dwa inne roczniki AP Gryf. O godz. 10.00 na sztucznym boisku im. Adama Eryka Forella w Kamieniu Pomorskim pojawili się piłkarze urodzeni w 2010 toku, którzy w towarzyskim pojedynku zmierzyli się z FA Gryfice. W trwającym siedemdziesiąt minut pojedynku obfitującym w sporą liczbę goli nieznacznie lepsi okazali się podopieczni trenera Dawida Sandzewicza, który za naszym pośrednictwem chciał podziękować rodzicom za poczęstunek.

Sobota i niedziela była bardzo pracowita dla młodych piłkarzy z rocznika 2011. Najpierw jako Włochy i Hiszpania po raz kolejny rywalizowali w Deichmann Minimistrzostwach i zdobywali gole takie jak ten:

Dzień później podopieczni trenera Pawła Pawlaczyka udali się do Gryfic, gdzie zagrali w Lidze Skrzata. Zawodnicy i zawodniczka AP Gryf mierzyli się AP Baltica Świnoujście, Football Academy Gryfice i gospodarzem Spartą Gryfice. Pomimo żaru lejącego się z nieba, Nasi zawodnicy strzelili dużo bramek, ale to co cieszy w szczególności to gra zespołowa  - mówił po turnieju drugi trener Piotr Beczak.

Ostatni akord piłkarskiego weekendu należał do podopiecznych trenera Remigiusza Pęcaka. W niedzielę w Gryficach kolejny ligowy turniej rozegrał orlik młodszy (rocznik 2008), natomiast w poniedziałek w Golczewie w ramach rozgrywek ZZPN mierzyły się żaki (2009).

Pierwsi mimo osłabień tego dnia nie mięli sobie równych. Do zwycięstw nad Iskrą czy też Falą już nas przyzwyczaili, jednak tym razem zdominowali gospodarzy tj. Spartę Gryfice. Dotychczas bardzo często mimo przewagi pojedynki z tą drużyną kończyły się przeważnie remisem. Teraz jednak w końcu udało im się także pokonać młodych Gryficzan.

Mniej szczęścia miały żaki. Ich osłabienia okazały się znacznie poważniejsze i w pojedynkach z trzema drużynami ze Świnoujścia, Falą Międzyzdroje i Iskrą Golczewo zanotowały jedno zwycięstwo, jeden remis i dwie porażki.