Orliki także bawiły się piłką w ramach Projektu z Programu Społecznik
W sobotę Skrzaty a w niedzielę (17.10) Orlik Starszy (rocznik 2011/2012) Akademii Piłkarskiej Gryf Kamień Pomorski był gospodarzem turnieju #PierwszaPiłka.
Dzięki czemu oprócz dwóch drużyn gospodarzy zobaczyć można było zespoły Wybrzeża Rewalskiego Rewal, Jantara Dziwnów oraz dwie drużyny Sparty Gryfice. Wszystkim dziękujemy za przybycie i szkoda, że rozchorowali się mali sportowcy z Mrzeżyna. Turniej ten podobnie jak skrzatów został zorganizowany w ramach Projektu Program Społecznik - Aktywne Dzieci na Jesień AD. 2021.
Jak to bywa w takich wydarzeniach było pełno pięknych akcji, parad bramkarskich i obronnych, strzałów na bramkę, dryblingów i oczywiście cała masa pięknych goli przy dopingu wspaniałej publiczności - rodziców.
Całe wydarzenie miało charakter sportowego i rodzinnego pikniku a wszystko to dzięki rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w realizację zadania. Były przygotowane słodkości, napoje, owoce a po zakończeniu rywalizacji uczestnicy dostali dyplomy i medale oraz skosztowali pyszną pizzę.
Turniej ten został zorganizowany w ramach inicjatywy obywatelskiej współfinansowanej ze środków samorządu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach zadania publicznego "Społecznik na lata 2019-2021 – Program Marszałkowski”. Piąta ostatnia część tej inicjatywy odbędzie się w niedzielę 24.10 o godz. 11:00. Zaprezentują się w niej dzieci urodzone w 2013-2014 roku.