Rocznik 2011 AP Gryf jako PSG w Szczecińskiej Lidze Mistrzów

W środę (25.10) o godzinie 20:00 rozpoczęło się losowanie grup i przydział najlepszych europejskich drużyn do akademii piłkarskich, które wezmą udział w rozgrywkach Szczecińskiej Ligi Mistrzów. Miło nam poinformować, że nasi młodzi piłkarze z rocznika 2011 (trener Paweł Pawlaczyk) wezmą udział w tych rozgrywkach.

Szczecińska Liga Mistrzów jest to cykliczny, coroczny turniej zrzeszający akademie piłkarskie ze Szczecina i regionu. Na dwóch boiskach przez kilka tygodni rozgrywane są turnieje, w których uczestnicy rywalizują ze sobą reprezentując największe kluby w Europie. Najlepsze zespoły najważniejsze mecze grają w Lidze Mistrzów, natomiast reszta walczy o punkty w Lidze Europy. Organizatorem tego projektu jest Akademia Piłkarska Football Arena mieszcząca się przy Alei Wojska Polskiego 246 w Szczecinie. Głównymi twarzami Football Areny są reprezentant Polski Kamil Grosicki oraz wieloletni zawodnik Pogoni Szczecin a obecnie Chemika Police Bartosz Ława.

Zanim rozpoczęła się ceremonia losowania prowadzący połączyli się z... Kamilem Grosickim! Reprezentant Polski życzył wszystkim udanej zabawy i pokrótce opowiedział jak wygląda dzień zawodnika występującego na co dzień w angielskiej drużynie. Gościem ceremonii był zawodnik Pogoni Szczecin - Rafał Murawski. Popularny "Muraś" pomógł w losowaniu Bartkowi Ławie i dzieciom poproszonym o to przez prowadzącego.

Nasi młodzi piłkarze, którzy będą występować jako Paris Saint Germain zagrają w grupie A. Ich przeciwnikami będą: R-Fooball Goleniów (Fc Barcelona), Żaki Szczecin Dąbie (Manchester United), AP Baltica Świnoujście (Bayern Monachium), Football Arena Szczecin Prawobrzeże (FC Napoli), Kick-off Szczecin (AS Monaco). Naszym podopiecznych czekają dwa turnieje eliminacyjne 26 listopada 2017 roku i 7 stycznia 2018 roku oraz między nadzieje finał 25 lutego. Nagrodą główną turnieju jest wyjazd na mecz reprezentacji Polski.