Dwumecz z Prawobrzeżem zakończony zwycięstwami gości

W miniony już weekend obydwa zespoły Akademii Piłkarskiej Gryf Kamień Pomorski walczące o ligowe punkty zmierzyły się z drużynami Prawobrzeża Szczecin. W obu meczach górą byli goście...

Do pierwszego z pojedynków doszło w sobotę rano w Kamieniu Pomorskim. Drużyna rocznika 2010-2012 AP Gryf podejmowała zespół rocznika 2010 Prawobrzeża. Rywal w tym starciu umiał lepiej wykorzystywać swoje atuty i był skuteczny. Ostatecznie wygrał 5:1 a jedynego gola dla kamieńskiego zespołu zdobył Borys Woźniak.

28 godzin później w Szczecinie naprzeciw siebie stanęły zespoły Trampkarzy młodszych obydwu klubów. Tutaj dysproporcja wiekowa nie była już tak duża i chociaż do przerwy prowadzili gospodarze to ostatecznie górą byli goście z Kamienia Pomorskiego, którzy wygrali 4:2. Gole dla naszej Akademii zdobyli Antek Sobczyk trzy oraz Szymon Idzik.

Co ciekawe to nie koniec pojedynków drużyn spod znaku Gryfa i Prawobrzeża. Wszystko wskazuje, że w środku tygodnia w Stolicy Województwa dojedzie do meczu Szczecinian z juniorami młodszymi Gryfa. Nie mielibyśmy nic przeciwko, gdyby górą znowu byli goście.

Stowarzyszenie Akademia Piłkarska - Gryf Kamień Pomorski realizuje zadanie publicznego ze środków finansowych Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej polegającego na rozwijaniu sportu dzieci i młodzieży w ramach Programu „Klub” na podstawie Umowy nr 2021.4422/11893/Sub.D/DS-KLUB/14/AMy z dnia 21 września 2021 roku. Całkowity koszt projektu to 13705,80 zł, kwota dofinansowania 10000 zł.