Podsumowanie piłkarskiego weekendu - vol.13

To był długi piłkarski weekend w wykonaniu podopiecznych Akademii Piłkarskiej Gryf Kamień Pomorski. Rozpoczął się w piątek a zakończył we wtorek.

6 kwietna rozgrywki wznowili Młodzicy (Rocznik 2006/2007). Podopieczni trenera Dawida Sandzewicza, mimo że mieli także przeciwko sobie starszych kolegów ograli 4:1 Iskrę Golczewo. O tym spotkaniu już pisaliśmy, więc teraz skupmy się na innych. Dla przypomnienia fotorelacja z tego meczu dostępna jest tutaj.

Dzień później na boisko Stadionu Miejskiego w Gryficach wyszły skrzaty (Rocznik 2011). Pod nieobecność trenera Pawła Pawlaczyka poprowadził je niezawodny Piotr Beczak.

AP Gryf Kamień Pomorski rocznik 2011

- Nasi młodzi piłkarze zagrali z Football Academy Gryfice, FA Gryfice zieloni, AP Baltica Świnoujście, Spartą Gryfice. Liczyła się dobra zabawa, ale jako p.o. trenera mogę powiedzieć, że odnieśliśmy trzy zwycięstwa i jeden remis - mówił po turnieju zadowolony Sekretarz Zarządu AP Gryf. Galeria zdjęć autorstwa Tomasza Pakuły dostępna jest tutaj.

AP Gryf Kamień Pomorski rocznik 2008

Niedziela (08.04) to wyprawa na północno-zachodnie tereny naszego województwa. Rozpoczęła się ona od wspólnego wyjazdu żaków starszych oraz orlika młodszego do Międzyzdrojów. Osłabieni brakiem dwójki podstawowych zawodników piłkarze z rocznika 2008 rywalizowali ze Iskrą Golczewo, Falą Międzyzdroje oraz Spartą Gryfice. Wąska kadra spowodowała, że konieczne były wzmocnienia z żaków. Mimo to oraz pod nieobecność trenera, który po jednym spotkaniu udał się z rocznikiem 2009 do Świnoujścia, wypadali oni bardzo dobrze. Dwukrotnie pokonali rywali z Golczewa oraz Międzyzdrojów 5:0 i można powiedzieć tradycyjnie zremisowali ze Spartą Gryfice. Kilka zdjęć z tego turnieju autorstwa Wiceprezesa Mariusza Pszczółkowskiego, który także musiał wcielić się w rolę trenera dostępne jest tutaj.

Trochę gorzej powiodło się rocznikowi 2009. Bez dwójki podstawowych graczy, którzy zostali w Międzyzdrojach w pojedynkach przeciwko dwóm drużynom AP Baltica, AP Piotra Reissa, Fali Międzyzdroje i Iskrze Golczewo podopieczni trenera Remigiusza Pęcaka wygrali dwa spotkania, jedno zremisowali i odnieśli dwie porażki.

Gdy tylko zakończyła się rywalizacja rocznika 2009, na sztuczne boisko przy ul. Matejki w Świnoujściu wyszli trampkarze Floty Świnoujście oraz rocznik 2004/2005 Akademii Piłkarskiej Gryfa Kamień Pomorski. Ostatecznie po zaciętym boju, trzech golach Tomasza Rosala, trafieniu Tobiasza Maciejewskiego oraz bramce samobójczej piłkarze AP Gryf wygrali 5:3.

Mecz AP Gryf Kamień Pomorski rocznik 2004/2005 - Wybrzeże Rewalskie Rewal rocznik 2004/2005

Podopieczni trenera Stanisława Kuryłły nie mieli dużo czasu na regenerację i odpoczynek. Już we wtorek (10.04) przyszło im rozegrać zaległe spotkanie Terenowej Ligi Trampkarzy gr.1 z Wybrzeżem Rewalskim. Diametralna zmiana pogody i zmęczenie chyba mocno dały się naszym podopiecznym, którzy po golach Jakuba Nowackiego i Tomasza Rosala rozpoczęli od prowadzenia 2:0, ale na końcu z trzech punktów cieszyli się rywale...

Nieszczęście zaczęło się tuż przed przerwą. Kontuzja Kuby i gol do szatni wprowadził zbytnią nerwowość w naszej drużynie. Po przerwie gole zdobywali już tylko piłkarze Wybrzeża, którzy ostatecznie wygrali 5:3. Kilkadziesiąt zdjęć z tego meczu dostępne jest tutaj.