Podsumowanie Projektu Mikołajki na Sportowo z Programu Społecznik

We wrześniu i październiku Stowarzyszenie Akademia Piłkarska – Gryf Kamień Pomorski realizowało w ramach inicjatyw obywatelskich Programu Społecznik projekt Aktywne Maluchy. Nie była to jedyna nasza inicjatywa, w której staraliśmy się o wsparcie Urzędu Marszałkowskiego. To dzięki Państwa głosom takie wsparcie otrzymaliśmy i na przełomie listopada/grudnia zrealizowaliśmy nasz autorski Projekt Mikołajki na Sportowo, czyli turnieje piłkarskie dla dzieci z niespodziankami.

Ponieważ wszystkie inicjatywy w ramach Programu Społecznik musiałby odbyć się do dnia 6. grudnia oraz kamieńska hala widowiskowo-sportowa ma bardzo napięty grafik stało się jasne, że nasze imprezy muszą się odbyć 23. oraz 30. listopada.

Pierwszy z nich rozpoczął się punktualnie o godz. 10:00. Głównymi jego aktorami były dzieci urodzone w 2013, 2014 roku z terenu Powiatu Kamieńskiego reprezentujące AP Gryf Kamień Pomorski oraz Falę Międzyzdroje. Ponieważ w naszym regionie jest bardzo mało drużyn w tych rocznikach postanowiliśmy rozszerzyć stawkę o zespoły z miejscowości przygranicznych naszego Powiatu. Tak więc na parkiecie mogliśmy zobaczyć także zawodników Prawobrzeże Świnoujście, AP Baltica Świnoujście oraz Wybrzeża Rewalskiego Rewal.

Tydzień później w tym samym miejscu wraz z najwierniejszymi kibicami tj. rodzicami zameldowały się dzieci urodzone w 2011, 2012 i na zakończenie w 2010 roku. Z naszego powiatu grały i bawiły się dzieci reprezentujące AP Gryf Kamień Pomorski, Falę Międzywodzie oraz Iskrę Golczewo. Podobnie jak to było tydzień wcześniej stawkę uczestników uzupełniliśmy o drużyny Wybrzeża Rewalskiego Rewal, FA Gryfice, Spartę Gryfice oraz Pogoń Football Schools Zalew Stepnica.

Na zmęczonych rywalizacją zawodników czekała nagroda w postaci medali oraz pysznej ciepłej pizzy. Pierwotnie w planach zamiast pizzy były kiełbaski z grilla i zupa pomidorowa, jednak po konsultacjach z odbiorcami zadania rodzicami i po sporej niechęci dzieci do takiej formy ciepłego poczęstunku zdecydowaliśmy się wybrać pizzę. Oczywiście nie zabrakło także bufetu, owoców, ciepłych i zimnych napojów, z których skorzystali także rodzice. Dzięki dofinansowaniu udało się także zakupić cztery bramki dla najmłodszych. Dzięki współpracy z Burmistrzem Kamienia Pomorskiego Stanisławem Kuryłło drużyny otrzymały także pamiątkowe puchary.

Szczególnie dla najmłodszych uczestników najważniejsza była jednak wizyta Świętego Mikołaja, który wręczył im małe paczuszki. Znaleźli oni w nich getry piłkarskie oraz owoce i zdrowe soczki.

Odbiorców zadania chcieliśmy także uwrażliwić na potrzeby innych. Dlatego też przedstawiciele kamieńskiego Liceum im. Bolesława Krzywoustego przeprowadzili zbiórkę na rzecz Międzygminnego Schroniska dla zwierząt w Sosnowicach. Dzięki hojności darczyńców na ten cel udało im się zgromadzić ponad 850 złotych. Dziękujemy za przekazane pieniądze.

Fotorelacje wszystkich trzech turniejów dostępne są w naszej galerii:

Program Społecznik - Mikołajki na Sportowo cz.1

Program Społecznik - Mikołajki na Sportowo cz.2 i 3

Na zakończenie szczególnie chcielibyśmy podziękować wszystkim wolontariuszom, było Was tylu, że sporządzanie kart godzin, czy też porozumień byłoby tylko marnotrawieniem papieru… Dziękujemy, bez Was nie udałoby się to. Ponieważ sprezentowaliśmy dzieciom sporo uśmiechów w 2020 roku chcemy realizować kolejne dwie inicjatywy obywatelskie z Programu Społecznik i aby tak się stało prosimy o Państwa głosy na projekty:

- w sekcji zadania powiatowe:

150/RIO/SPOŁ/2020 - Piłkarski Turniej Pokoleń

- w sekcji zadnia regionalne:

151/RIO/SPOŁ/2020 - Aktywne maluchy na wiosnę

Głosowanie trwa tylko do 12.12.2019 pod linkiem: https://pomorzezachodnie.wybiera.pl/Glosuj

Pamiętajcie, że na adres mail dostaniecie wiadomość od wybiera.pl z linkiem, który musicie potwierdzić. Wiemy od Państwa, że na niektórych serwerach pocztowych (np. home.pl) wiadomość ta kierowana jest do folderu spam.