Wygrana juniorów Gryfa oraz minimalna porażka młodzika
W weekend na boiska w walce o ligowe punkty wyjść miały zespoły młodzików młodszych, trampkarzy młodszych Akademii oraz juniorów młodszych Gryfa. Ostatecznie zagrać udało się tylko dwóm z nich.
W sobotę (09.10) w nieco osłabionym składzie do Szczecina udała się drużyna rocznika 2010-2012. Pojedynek młodzika z Jeziorakiem Szczecin mimo porażki wzbudził pozytywne emocje. Stworzyliśmy jako zespół kilka dobrych sytuacji bramkowych, po których padła bramka kontaktowa na 1:2 strzelona przez Bartka Szczęsnego. Gospodarze jednak w doliczonym czasie zdobyli gola nr 3 i ostatecznie wygrali ten mecz.
W niedzielę (10.10) w Kamieniu Pomorskim wystąpili juniorzy Gryfa. W pierwszej połowie zagrali z klasą. Szybkie tempo gry, wysoki pressing, dużo wymienności zawodników na pozycjach zaowocowała prowadzeniem do przerwy 5:0. Po zmianie stron emocje opadły wraz z zaangażowaniem do gry naszych zawodników. Ostatecznie nasz zespół wygrał 7:2 po trzech bramkach Adriana Kaczmarka, dwóch trafieniach Aleksandra Woźniaka (1× rzut karny) oraz po jednym trafieniu Matusza Kamińskiego i Adriana Konopskiego z rzutu karnego.
W poniedziałek miał się odbyć mecz rocznika 2008/2009 Akademii, jednak z powodu kwarantanny zawodników Sparty Gryfice został odwołany.
Stowarzyszenie Akademia Piłkarska - Gryf Kamień Pomorski realizuje zadanie publicznego ze środków finansowych Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej polegającego na rozwijaniu sportu dzieci i młodzieży w ramach Programu „Klub” na podstawie Umowy nr 2021.4422/11893/Sub.D/DS-KLUB/14/AMy z dnia 21 września 2021 roku. Całkowity koszt projektu to 13705,80 zł, kwota dofinansowania 10000 zł.