Remis trampkarzy...

W meczu 5. kolejki Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy Akademia Piłkarska Gryf Kamień Pomorski zremisowała z Chemikiem Police 4:4.

Podobnie jak we wczorajszym (12.09) meczu młodzików zgromadzeni na kamieńskim Stadionie kibice mogli obserwować dwie zupełnie różne połowy. Tym razem jednak z małym happy endem...

Przez sporą część pierwszych 40. minut gry obydwa zespoły grały bardzo zachowawczo, badając przeciwnika. Więcej z gry miała drużyna gospodarzy, ale poza strzałem w poprzeczkę nie przekładało się na sytuacje bramkowe. Dopiero w 27. minucie starcia sprytem boiskowym wykazał się Aleksander Woźniak, który został faulowany w narożniku pola karnego. Sam poszkodowany pewnie wykorzystał jedenastkę i przy prowadzeniu 1:0 trampkarze Akademii schodzili na przerwę.

W drugiej połowie nasi zawodnicy chyba za bardzo uwierzyli, że mają mecz pod kontrolą. Rażące błędy w obronie i bramkarza sprawiły, że goście w odstępie 11. minut strzelili trzy bramki. Zespół AP Gryf rzucił się do odrabiania strat, już minutę później kontaktową bramkę zdobył nawet Mateusz Kamiński dobijając strzał Olka Woźniaka. Później jednak kolejny błąd w obronie i goście od sędziny starcia otrzymali rzut karny, który pewnie wykorzystali.

Na całe szczęście heroiczny zryw w końcówce pozwolił uratować przynajmniej jeden punkt w tym meczu. Najpierw przytomnie w polu karnym zachował się Michał Pikulski, który pewnym strzałem z 10. metrów pokonał bramkarza rywali i wlał nadzieję na korzystny wynik. Ten sam zawodnik z prawej strony boiska w ostatniej minucie meczu wykonał rzut wolny, jego płaskiego dośrodkowania chyba nikt nie przeciął i ku zdziwieniu bramkarza Chemika futbolówka ostatecznie wylądowała w siatce.

Stowarzyszenie Akademia Piłkarska - Gryf Kamień Pomorski informuje, że realizuje zadanie publiczne "Prowadzenie szkolenia sportowego ze specjalnością piłka nożna wśród dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie Gminy Kamień Pomorski, promocja zdrowego stylu życia, w tym realizacja działań profilaktycznych skierowanych do dzieci, młodzieży i osób dorosłych". Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Kamień Pomorski.