Sukces młodych piłkarzy AP Gryf Kamień Pomorski

Bardzo udanie zakończyła się wyprawa do Karlina młodych piłkarzy reprezentujących Akademię Piłkarską Gryf Kamień Pomorski. Mimo, że podopieczni trenera Dawida Sandzewicza nie byli faworytem pierwszego z siedmiu turniejów eliminacyjnych V edycji Procam Cup, to jak podkreślają organizatorzy, kamieńska drużyna grała niezwykle rozsądnie w ostatecznym rozrachunku notując na swoim koncie 3 zwycięstwa oraz 2 remisy okazała się najlepsza w województwie a dodatkowo Antek Sandzewicz został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju.

Zespół złożony z zawodników urodzonych w 2010 i 2011 roku, którzy jeszcze całkiem niedawno bawili się grą w dwóch odrębnych kategoriach wiekowych rozgrywek #PierwszaPiłka, dopiero co rozpoczął wspólne treningi a już pokazał, że decyzja sztabu szkoleniowego o połączeniu sił i starcie w przyszłym sezonie w Wojewódzkiej Lidze Młodzika Młodszego okazała się słuszna. Alan i Aleks Rajnerowiczowie, Antek Sandzewicz, Igor Majcher, Łukasz Karkut, Borys Woźniak, Mateusz Około-Kulak, Oliwier Skupin, Mateusz Krzywański, Maciej Polakowski, Michał Gralewski, Gracjan Brzezicki, Igor Janiszewski, Bartłomiej Szczęsny stworzyli drużynę z najmniejszą średnią wieku, z którą musiał liczyć się każdy. Zanotowali oni następujące rezultaty:

Sokół Pyrzyce – AP Gryf Kamień Pomorski 1:1

Bramka: Igor Janiszewski

Sparta Gryfice – AP Gryf Kamień Pomorski 0:1

Bramka: Igor Janiszewski

AP Gryf Kamień Pomorski – Pomorzanin Krąpiel 2:1

Bramki: Borys Woźniak, Igor Janiszewski

Bosko Sulęcin – AP Gryf Kamień Pomorski 1:1

Bramki: Bartek Szczęsny

AP Gryf Kamień Pomorski – Orliki-Sokół Karlino 3:0

Bramki: Alan Rajnerowicz, Gracjan Brzezicki, Bartek Szczęsny

Dało to im jedenaście punktów o jeden więcej niż Pomorzanin Krąpiel i Sokół Pyrzyce oraz przepustkę do wielkiego finału, który odbędzie się 29 sierpnia w Ustce. Gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie Gminy Kamień Pomorski. Dodatkowe podziękowania należą się do Ireneusza Benedyczaka, który przez cały turniej dbał nad właściwym rozgrzaniem i koncentracją Antka Sandzewicza.

Procam Cup 2021 to już V jubileuszowa edycja największego turnieju piłkarskiego dla dzieci z małych miejscowości i wsi. Siedem turniejów eliminacyjnych, wielki finał w Ustce oraz nagroda główna w postaci wyjazdu na mecz Reprezentacji Polski.
W zmaganiach o miano najlepszej drużyny V edycji turnieju PROCAM CUP udział biorą 42 drużyny z całej Polski, a więc ponad tysiąc młodych piłkarzy i piłkarek. Warto podkreślić, że w tym roku w rywalizacji udział wziąć mogą chłopcy z roczników 2010 i młodsi oraz dziewczynki z roczników 2009 i młodsze, a zespoły mogą być męskie, żeńskie lub mieszane.

Tegoroczne turnieje eliminacyjne odbędą się w Karlinie (woj. zachodniopomorskie), Gostyniu (woj. wielkopolskie), Środzie Śląskiej (woj. dolnośląskie), Ciechocinku (woj. kujawsko-pomorskie), Ryjewie (woj. pomorskie), Łańcucie (woj. podkarpackie) oraz Nowych Proboszczewicach (woj. mazowieckie).

zdjęcia: Organizator Procam Cup 2021