Grad goli w meczach drużyn młodzieżowych i dziecięcych
W drugi weekend września na piłkarskich boiskach w ramach rozgrywek ZZPN pojawiły się drużyny juniorów: Gryf Kamień Pomorski oraz zespoły trampkarzy, młodzików, orlików młodszych i żaków młodszych Akademii. Wszystkie te starcia obfitowały w sporą liczbę goli.
Piłkarski przegląd wydarzeń rozpoczynamy od juniorów Gryfa, którzy w Gryfiach w meczu 2. kolejki II klasy juniorów podejmowali miejscową Spartę. Młodzi zawodnicy w niebiesko-biało-czerwonych barwach zdominowali rywali i po dwóch golach Marcela Rydzewskiego, Jakuba Idzika, Adama Stodolnika, Adriana Kaczmarska oraz po jednym trafieniu Mikołaja Termanowskiego, Fabiana Bodka i Adriana Konopskiego wysoko wygrali z rywalem.
Natomiast w Kamieniu Pomorskim swoje pierwsze ligowe starcie w Regionalnej Lidze Trampkarzy gr. 1 rozegrali zawodnicy rocznika 2008/2009 Akademii. Podopieczni trenera Remigiusza Pęcaka, podejmowali Polonię Płoty. Goście do Kamienia Pomorskiego przyjechali zespołem złożonym w większości z zawodników z rocznika 2009 oraz młodszych i mimo ambitnej postawy nie byli w stanie przezwyciężyć przewagi fizycznej naszej drużyny. Ostatecznie po dziesięciu trafieniach Antka Sobczyka, hattrikach Oliwiera Stangryckiego i Wiktora Wisłockiego, dwóch golach Mateusza Pszczółkowskiego i Aleksandra Borczyka oraz jednym trafieniu Szymona Idzika i Michała Mazura kamieński zespół bardzo wysoko ograł rywali.
Zupełnie inaczej sytuacja wyglądała w poniedziałek w Świnoujściu, gdzie spotkały się drużyny młodzików miejscowego Prawobrzeża i AP Gryf w ramach 2. kolejki Regionalnej Ligi Młodzika gr. 1. Tutaj spora przewaga fizyczna była po stronie gospodarzy, którzy wykorzystywali swoje atuty. do perfekcji. Nasz zespół mimo ambitnej postawy nie był zniwelować tej różnicy i ostatecznie przegrał 0:7.
AP Gryf Kamień Pomorski rocznik 2013/2014
Dużo goli, masa pięknych dryblingów, parad bramkarskich a przede wszystkim uśmiechów w formie sportowego pikniku to zalety rozgrywek #PierwszaPiłka, które wystartowały w miniony weekend. W niedzielę Akademia Piłkarska Gryf Kamień Pomorski na sztucznym boisku gościła orlików młodszych z Płot, Reska i Goleniowa. Natomiast do Międzyzdrojów udały się nasze żaki młodsze, które razem z miejscową Falą, AP RCR i AP Baltica Świnoujście bawiły się piłką.
Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z turnieju #PierwszaPiłka w Kamieniu Pomorskim.