Grał Młodzik Młodszy i Trampkarz Młodszy
W minioną weekend z młodzieżowych drużyn spod herbu Gryfa Kamień Pomorski zagrały jedynie zespoły młodzika młodszego i trampkarza młodszego Akademii. W sobotę grać mieli także juniorzy Gryfa, ale zespół UKS Czarnych Szczecin postanowił nie przyjeżdżać i oddać walkower.
W niedzielę (19.06) sezon w Wojewódzkiej Lidze Młodzika Młodszego zakończyli podopieczni trenera Dawida Sandzewicza, którzy zmierzyli się z KP Chemikiem Police. Mimo tego, że spora część zawodników z rocznika 2011 miała w nogach sobotni BASF Procam Cup 2022 to także oni przystąpili do gry. Dzięki zaangażowaniu i grze do końca naszej drużynie udało się wyrwać punkt. Po bramkach Aleksa Rajnerowicza, Igora Majchera i Filipa Konwisarza starcie to zakończyło się wynikiem 3:3.
Podsumowując sezon w wykonaniu młodzika młodszego może i nie udało się im zwojować ligi, ale nikt od nich tego nie oczekiwał. Mieszana drużyna zbudowana z graczy urodzonych w latach 2010-2012 często ustępowała przeciwnikom warunkami fizycznymi przez co miała utrudnione zadanie, jednak zawsze zostawiała na boisku tzw. serducho.
Z podobnymi problemami w Wojewódzkiej Lidze Trampkarza Młodszego borykają się podopieczni trenera Remigiusza Pęcaka. Mając w pierwszym składzie pięciu zawodników urodzonych w 2009 roku oraz jedną dziewczynkę także z 2009 roku bardzo trudno rywalizować im z zespołami, które w swojej grze bazują na fizyczności i są zbudowane wyłącznie z graczy urodzonych w 2008 roku. W niedzielne popołudnie z takim rywalem Świtem Skolwin przyszło im grać. Mimo ambitnej gry nasi zawodnicy nie byli w stanie rywalizować ze szczecińskim zespołem i ostatecznie przegrali 0:6.
Zdjęcia z obu spotkań są dostępne w naszej galerii.