Podsumowań czas - młodzik

Przed tygodniem na naszych łamach podsumowaliśmy sezon 2018/2019 w wykonaniu trampkarzy Akademii Piłkarskiej Gryf Kamień Pomorski. Teraz zajmijmy się rocznikiem 2006/2007, który w minionym już sezonie występował w Terenowej Lidze Młodzika gr. 1.

W przeciwieństwie do sezonu 2017/2018 tym razem podopieczni trenera Dawida Sandzewicza rywalizowali ze swoimi rówieśnikami, więc osiągane przez nich rezultaty były miarodajne. Ligowe zmagania naszych zawodników rozpoczęły się we wrześniu od pewnych wygranych nad Orłem Mrzeżyno, Intermarche-Regą Trzebiatów, Flotą Świnoujście oraz drugą drużyna Fali Międzyzdroje.

Niestety później nie udało się uniknąć wpadek, tj. minimalnych wyjazdowych przegranych z Falą Międzyzdroje oraz Wybrzeżem Rewalskim Rewal. W obu tych spotkaniach nasza drużyna prowadziła i miała wiele okazji do podwyższenia wyniku. Niestety zawiodła skuteczność, która była przyczyną tych porażek. Przegrane te nieco przyćmiły świetny występ przeciwko AP Baltica Świnoujście i zwycięstwo nad drużyną, która do tego momentu nie straciła nawet bramki...

Mecz AP Gryf Kamień Pomorski U13 - AP Baltica Świnoujście U13Ostatecznie po zwycięstwie 3:0 nad Vinetą nasz zespół został sklasyfikowany jako drugi ligowej tabeli na zakończenie rundy jesiennej.

Zima 2018/2019 to okres ciężkiej pracy przede wszystkim na Stadionie Miejskim. Rzadkie wizyty na hali sportowej (praktycznie tylko przed turniejami halowymi m. in. w Międzyzdrojach i Gryficach) oraz ciężka praca zaowocowały na wiosnę. Mimo opóźnionego startu (dwa pierwsze spotkania ligowi rywale odwołali niemal w ostatniej chwili) nasz zespół wszedł w rozgrywki jak burza. Pewne wygrane nad Flotą oraz dwiema drużynami Fali pozwalały sądzić, że wygrana w ligowej tabeli jest możliwa.

Jednak dopiero prawdziwym sprawdzianem umiejętności dla podopiecznych trenera Sandzewicza były mecze z AP Baltica Świnoujście oraz Wybrzeżem Rewalskim Rewal. Za nim jednak do nich doszło nasz zespół potwierdził, że jest dobrej formie zwyciężając silnie obsadzony turniej Bałtyk Cup w Pobierowie.

AP Gryf Kamien Pomorski U13 trener Dawid Sandzewicz zwycięzca Bałtyk Cup 2019 Pobierowo

Turniejowe zwycięstwo oraz wygrana 16:0 w zaległym pojedynku z Mrzeżynem podbudowała naszych zawodników, którzy najpierw wygrali 4:3 w Świnoujściu a potem 3:1 ograli Wybrzeże mimo, że to oni w pierwszej akcji rywali stracili gola.

AP Gryf Kamień Pomorski U13 rocznik 2006/2007 trener Dawid Sandzewicz

Jak się później okazało w końcowym rozrachunku wynik starcia z drużyną z Rewala okazał się kluczowy. Ostatecznie po zwycięstwie 6:1 na Vinetą i walkowerze z Intermarche-Regą to bilans bramek w spotkaniach bezpośrednich pomiędzy AP Gryf  i Wybrzeżem decydował, która z tych drużyn wygrała ligę. Ponieważ młodzi piłkarze z Gminy Rewal u siebie wygrali 4:3, natomiast w Kamieniu przegrali 1:3 oznaczało to, że mistrzem grupy pierwszej Terenowej Ligi Młodzika została drużyna Akademii Piłkarskiej Gryf Kamień Pomorski. Gratulujemy, warto też przypomnieć, że podobny sukces osiągnęli także trampkarze.

AP Gryf Kamień Pomorski U13 rocznik 2006/2007 trener Dawid Sandzewicz

14. czerwca drużyna rocznika 2006/07 oficjalnie zakończyła przygodę z ligą Młodzika. Rozpoczęliśmy meczem towarzyskim ze Spartą Gryfice już jako trampkarze na pełno wymiarowym boisku grając po jedenastu zawodników.
- Sparingowy mecz zakończył się naszym zwycięstwem 4-1(2-1) po bramkach Błażeja Sawuły oraz trzech trafieniach Adriana Kaczmarka, który potwierdził miano lidera zespołu w całej rundzie ligowej. - Powiedział trener Dawid Sandzewicz.

Po meczu drużyny udały się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Po zaspokojeniu głodu przyszedł czas na podsumowanie zwycięzców w całej rundzie wiosennej oraz wręczenie zasłużonych prezentów ufundowanych przez rodziców dla mistrzów ligi. Były małe gry zabawy z piłką. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów. Podziękowania należą się dla Rodziców za wkład włożony w przygotowanie całego zakończenia - dodał szkoleniowiec.

Iras Cup 2019 AP Gryf Kamień Pomorski U13 rocznik 2006/2007 trener Dawid Sandzewicz

Kilka dni po oficjalnym zakończeniu sezonu nasza drużyna tym razem w nieco osłabionym składzie udała się jeszcze do Czaplinka, gdzie wzięła udział w IRAS Cup 2019. Niestety tym razem chyba niektórzy zawodnicy za bardzo poczuli wakacje i ostatecznie nasz zespół zakończył zawody na 11. miejscu.

Stowarzyszenie Akademia Piłkarska - Gryf Kamień Pomorski informuje, że realizuje zadanie publiczne "Prowadzenie szkolenia sportowego ze specjalnością piłka nożna wśród dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie Gminy Kamień Pomorski, promocja zdrowego stylu życia, w tym realizacja działań profilaktycznych skierowanych do dzieci, młodzieży i osób dorosłych". Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Kamień Pomorski.