Podsumowań czas - trampkarze

Sezon 2018/2019 oficjalnie można uznać za zakończony, warto go więc podsumować dla poszczególnych kategorii wiekowych Akademii Piłkarskiej Gryf Kamień Pomorski

Dzisiaj (27.06) skupimy się na zespole złożonym z zawodników urodzonych w 2004 i 2005. Dla podopiecznych Stanisława Kuryłło ten sezon był wyjątkowy. Na jego zakończenie większość z nich czekał egzamin ośmioklasisty i od nowego roku szkolnego rozpoczną naukę w szkołach średnich. Natomiast na piłkarskich boiskach od nowego sezonu wkroczą w kategorię juniorską. Można powiedzieć to kolejny ważny krok przed nimi.

Wróćmy jednak do rozgrywek z sezonu 2018/2019. Z powodu wycofania się aż czterech drużyn został on podzielony na dwie części: rundę jesienną i wiosenną. W każdej z nich punktacja była liczona osobno, ale za końcową uznaje się tą z wiosny.

W rundzie jesiennej nasza drużyna rozegrała dziesięć spotkań. Osiem z nich zakończyło się zwycięstwem AP Gryf i tylko w meczach z Vinetą Wolin (2:8) oraz Polonią Płoty (2:3) nasi chłopcy musieli uznać wyższość rywala. W obu grali bez etatowych bramkarzy a między słupkami musiał stanąć zawodnik z pola co znacznie utrudniło uzyskanie korzystnego wyniku. Dodatkowo Wolinianie pojedynek ten potraktowali bardzo ambicjonalnie i choć na papierze był to mecz tylko ich drugiego zespołu trampkarzy to jednak na to spotkanie posiłkowali się zawodnikami grającymi w lidze wojewódzkiej. W obu meczach drużyna AP Gryf nie wywalczyła punktów, ale pokazała się z dobrej strony.

Tak jak wspomnieliśmy po przerwie zimowej, tym razem już bez Vinety rywalizacja zaczęła się od nowa. Na dzień dobry dwa starcia z Gryfickimi zespołami: AP Diego i Spartą. Pierwsze z nich zakończone wysoką wygraną, drugie - jednym w całych rozgrywkach remisem. Trochę nonszalancji i zlekceważenia rywala (wysokie wygrane w sparingach) sprawiły, że końcowy wynik w meczu ze Spartą był tak naprawdę utratą dwóch oczek.

Prawdziwy sprawdzian drużyny nadszedł w trzeciej kolejce. Wyprawa do Płot i pojedynek z zespołem, który chyba w ciągu dwóch lat odniósł komplet zwycięstw miał pokazać prawdziwe oblicze drużyny. Można śmiało powiedzieć, że pokazał. Podopieczni Stanisława Kuryłły nie tylko zrewanżowali się za jesienną przegraną, ale także aż 9:1 do rozgromili rywala.

rocznik 2004 2005 AP Gryf Kamień Pomorski U15 pojedynek z Flotą Świnoujście Tobiasz Maciejewski

W kolejnym spotkaniu nastąpiło chwilowe rozluźnienie i wygrana 5:2 z Pionierem Żarnowo, następnie wysokie wygrane z Intermarche-Regą Trzebiatów, Flotą Świnoujście, Falą Międzyzdroje oraz Bizonem Cerkwica. Wszystko zmierzało ku końcowi i o tym kto wygra Terenową Ligę Trampkarzy gr. 1 zdecydowało ostatnie starcie: AP Gryf - Wybrzeże Rewalskie Rewal

AP Gryf Kamień Pomorski U15 - Wybrzeże Rewalskie Rewal U15 Tomasz Rosal

Mecz ten miał szalony przebieg. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Jednak ostatecznie górą był nasz zespół po trzech golach Tomasza Rosala oraz po jednym trefieniu Kacpra Termanowskiego, Jakuba Nowackiego i Marcela Brzęczkowskiego.

Najskuteczniejszym strzelcem zespołu został Tomasz Rosal (54 goli), zaraz za nim uplasowali się Jakub Idzik (40 bramek) i Jakub Nowacki (34 gole).

Teraz przed chłopakami zasłużony odpoczynek, obóz sportowy w Kowarach i jeśli ZZPN nie pokrzyżuje nam planów to występy w Wojewódzkiej Lidze Juniorów Młodszych. Czas najwyższy wskoczyć na najwyższy poziom sportowy w województwie.

Warto zaznaczyć, że większość naszych absolwentów rozpocznie naukę w kamieńskim Liceum w klasie tzw. sportowej.

Stowarzyszenie Akademia Piłkarska - Gryf Kamień Pomorski informuje, że realizuje zadanie publiczne "Prowadzenie szkolenia sportowego ze specjalnością piłka nożna wśród dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie Gminy Kamień Pomorski, promocja zdrowego stylu życia, w tym realizacja działań profilaktycznych skierowanych do dzieci, młodzieży i osób dorosłych". Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Kamień Pomorski.