Startuje piłkarski sezon 2021/2022 - junior młodszy

Wakacje się skończyły, te piłkarskie także. W niedzielę 05.09 młodzieżowe zespoły spod znaku Gryfa Kamień Pomorski rozpoczną rywalizację w sezonie 2021/2022.

Jako pierwsi o godz. 11:00 na Stadionie Miejskim w Kamieniu Pomorskim swoje starcie rozpoczną juniorzy młodsi Gryfa Kamień Pomorski, którzy zmierzą się z Prawobrzeżem Szczecin.

W bieżącym sezonie w kategorii junior młodszy mogą występować roczniki 2005 i młodsi. Przed startem rozgrywek działacze, trenerzy Akademii i MKS Gryf-a długo debatowali czy do rozgrywek będą zgłaszane zespoły juniora starszego i/lub juniora młodszego. Ponieważ ciągle cierpimy za błędy przeszłości, kilku zawodników udało się do szczecińskich szkół oraz MKS Gryf w rozgrywkach seniorskich postanowił mocno postawić na młodzież to ostatecznie zdecydowano się o starcie w rozgrywkach I klasy Juniora młodszego a kadrę zespołu mają stanowić zawodnicy urodzeni w latach 2005-2007. Dlatego też chłopcy z rocznika 2006/2007 opuścili ramy Akademii i oficjalnie stali się zawodnikami MKS-u.

Kadra juniorów to obecnie 16 zawodników: Rafał Augustyniak, Filip Pabianek, Fabian Bodek, Mikołaj Jodłowski, Mateusz Kamiński, Jakub Kaczmarek, Adrian Konopski, Maciej Kułaga, Tobiasz Maciejwski, Jakub Major, Marcel Rydzewski, Jakub Ryterski, Adam Stodolnik, Mikołaj Termanowski, Aleksander Woźniak oraz Oskar Zaborowski. Ze składu rocznika Akademii odszedł Michał Pikulski, który wrócił do swojego macierzystego klubu Sparty Gryfice. Do Salosu Szczecin wypożyczeni zostali: Kacper Termanowski i Adrian Kaczmarek. Natomiast na wypożyczeniu w Świcie Szczecin-Skolwin zagrają Aleksander Bruger, Tomasz Wiśniewski oraz Bartosz Wójcik. Urodzony w 2008 roku Kacper Polak został w Akademii i będzie grał w zespole Trampkarza Młodszego.

Większość zawodników z rocznika 2004 Gryfa została włączona do kadry seniorów MKS-u. Pozostałych działacze chcieliby wypożyczyć do okolicznych klubów. Taką drogą poszedł Mateusz Jacewicz, który będzie występował w Koronie Stuchowo.