Zwycięstwo na koniec rundy
Ostatni ligowy akord w 2020 roku w wykonaniu zawodników Akademii Piłkarskiej Gryf Kamień Pomorski został rozegrany w Białogardzie. Zespół rocznika 2006/2007 po golach Jakuba Majora, Fabiana Bodka oraz dwóch Adriana Kaczmarka pewnie pokonał miejscową UKS Unia Białogard 4:1. Dzięki drugiej wyjazdowej wygranej podopieczni trenera Dawida Sandzewicza umocnili się na siódmej pozycji w Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy. Chociaż w niektórych meczach mogło być lepiej to i tak zaprezentowali się lepiej niż oczekiwaliśmy przed startem rozgrywek.
Starcie w Białogardzie pozostawiło jednak sporo niesmaku. Stan boiska nie był najlepszy, ale to jeszcze można zrozumieć ze względu na późny listopad. Niezrozumiałe jednak było zachowanie trójki sędziowskiej a szczególnie jednego z liniowych, którzy można powiedzieć starali wspomóc gospodarzy. Po jednej z takich sytuacji (kontrowersyjnym rzucie karnym) nasz szkoleniowiec nie wytrzymał i po raz pierwszy bez użycia słów uważanych za obraźliwe (cyt. "To są jaja, to jest kabaret...") skomentował pracę arbitrów za co na polecenie liniowego otrzymał od razu czerwony kartonik... Rodzi się pytanie czy w taki sposób prezentujemy właściwe wzorce młodzieży?
Stowarzyszenie Akademia Piłkarska - Gryf Kamień Pomorski informuje, że realizuje zadanie publiczne "Prowadzenie szkolenia sportowego ze specjalnością piłka nożna wśród dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie Gminy Kamień Pomorski, promocja zdrowego stylu życia, w tym realizacja działań profilaktycznych skierowanych do dzieci, młodzieży i osób dorosłych". Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Kamień Pomorski.