AP Gryf - grantowi wygrywają Gryfuś Cup - 2024 - rocznik 2011
W niedzielę (24.03) po zakończeniu meczu juniorów Gryfa na sztuczne boisko im. Adama Eryka Forella wyszli młodzi adepci piłkarstwa urodzeni w 2011 roku i młodsi, którzy od godziny 14:00 rywalizowali w Gryfuś Cup 2024. Po rozegraniu 20. spotkań (15 każdy z każdym oraz 5. w fazie pucharowej i o miejsca) okazało się, że najlepszym zespołem zostali przedstawiciele gospodarzy - piłkarze AP Gryf Kamień Pomorski - grantowi grający na co dzień ze starszymi kolegami i rywalami w Lidze Trampkarzy Starszych. Pokonali oni w wielkim finale Akademia Piłkarska Czaplinek 3:1, chociaż długo musieli odrabiać starty a w fazie każdy z każdym ulegli drużynie z Czaplinka 0:4.
Trzecie miejsce w turnieju zajęła drużyna Iny Goleniów, która w meczu o trzecie miejsce pokonała Zalew Stepnica 1:0. Kolejne miejsca zajęły zespoły AP Gryf Kamień Pomorski - biali (drużyna grająca w RLM) oraz OKS R-Football Goleniów.
Najlepszym zawodnikiem turnieju organizatorzy wybrali Nikodema Kuczniera (Ina Goleniów), najlepszym bramkarzem Miłosza Juszczaka (AP Czaplinek) natomiast najlepszym strzelcem został Antek Sandzewicz (AP Gryf - granatowi), który piłkarską wiosnę spędzi na wypożyczeniu w Football Arena Szczecin grając na pozycji ... brakarza.
Dodatkowo trenerzy wyróżnili: Igora Rzymczyka (OKS R-Football), Amelię Plutę (Zalew Stepnica), Cypriana Kowalczyka (AP Gryf - biali), Tymura Kochetkowa (AP Czaplinek), Filpa Lubasa (Ina) oraz Charliego Liedtke (AP Gryf - granatowi)
Podziękowania dla trenerów Patryka Jankowskiego, Dawida Sandzewicza oraz Mateusza Jacewicza za organizację, Szczególne podziękowania należą się dla rodziców za wielką pomoc w realizacji wydarzenia. Podziękowania należą się także trampkarzom AP Gryf oraz juniorom Gryfa, którzy wcielili się w rolę arbitrów.
W piłkarskiej przygodzie wspierają nas:
Ziemia Kamieńska - Klub Radnych