Lekcja futbolu od AP Pogoni, porażka juniorów Gryfa

Rywalizować z Akademią Pogoni Szczecin, w której składzie są zawodnicy regularnie jeżdżący na zgrupowania kadry województwa, czy też ogólnopolskie obozy piłkarskie dla najzdolniejszych zawodników jest szalenie ciężko. Tym bardziej jest to o wiele trudniejsze, gdy robi się to w osłabionym składzie i po bardzo krótkiej rozgrzewce. W Wielki Czwartek przekonali się o tym zawodnicy rocznika 2008/2009 Akademii Piłkarskiej Gryf Kamień Pomorski, którzy w meczu 5. kolejki Wojewódzkiej Ligi Trampkarza młodszego zmierzyli się z rocznikiem 2009 AP Pogoni. Zgodnie z naszą filozofią kamieński zespół nie zamierzał się murować a grać w piłkę. Przy lepiej wyszkolonym techniczne przeciwniku jest to szalenie trudne, ryzyko popełnienia błędów jest większe i efekcie można przegrać zdecydowanie wyżej. Tak też się stało w czwartek. Gospodarze wygrali to starcie bardzo wysoko a naszemu zespołowi udało się jedynie strzelić honorowego gola za sprawą Szymona Idzika.

W czwartek swoje spotkanie 19. kolejki I klasy juniorów młodszych rozegrali także zawodnicy rocznika 2005-2007 Gryfa Kamień Pomorski. Niestety starcia przeciwko Arkonii Szczecin, która w rundzie wiosennej zastąpiła Salos Szczecin, wspominać dobrze nie będą. Okrojony skład, indywidualne błędy przyczyniły się do domowej porażki 0:3.