Miłe złego początki...

W meczu 3. kolejki Wojewódzkiej Ligi Młodzika gr. 1 Akademia Piłkarska - Gryf Kamień Pomorski przegrała 2:3 z Akademia Piłkarska Football Arena Szczecin.

Dwie różne połowy rozegrali podopieczni trenera Remigusza Pęcaka w sobotnim meczu. Pierwsza z nich była bardzo dobra, druga już nie bardzo.
Bardzo szybko bo już 27. sekundzie spotkania nasi podopieczni z rocznika 2008/2009 objęli prowadzenie po golu Maksymiliana Szpakowskiego. Zawodnicy trzymali się założeń taktycznych trenera, stwarzali sobie kolejne okazje strzeleckie, dzięki czemu po golu Mateusza Pszczółkowskiego podwyższyli wynik na 2:0. Chociaż mieli jeszcze okazję na kolejną bramkę ostatecznie z dwoma golami zaliczki zeszli na przerwę.

Po zmianie dobrze naoliwiona maszyna zaczęła szwankować. Inicjatywę przejęli goście, kilka wymuszonych zmian w naszych szeregach wprowadziło nerwowość, ale przede wszystkim brak konsekwencji w grze zaowocował, że to goście w drugiej połowie Panowali na boisku. Chociaż nie wykorzystali oni rzutu karnego to jednak w sumie udało im się strzelić trzy gole i w ostateczności przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Obiektywnie trzeba jednak przyznać, że szczecinianie bardziej zasłużyli na wygraną.

To nie koniec piłkarskich akcentów związanych z Akademią w Kamieniu Pomorskim. Już jutro o godz. 11:00 na boisko wybiegną podopieczni trenera Dawida Sandzewicza, którzy w meczu 5. kolejki Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy Starszych zmierzą się z Chemikiem Police a o godz. 16:00 juniorzy Gryfa zagrają z Błękitem Pniewo.

Stowarzyszenie Akademia Piłkarska - Gryf Kamień Pomorski informuje, że realizuje zadanie publiczne "Prowadzenie szkolenia sportowego ze specjalnością piłka nożna wśród dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie Gminy Kamień Pomorski, promocja zdrowego stylu życia, w tym realizacja działań profilaktycznych skierowanych do dzieci, młodzieży i osób dorosłych". Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Kamień Pomorski.