Młodzik wygrywa ze Spartą
W niedzielę zagrali trampkarze a w sobotę mini maraton gier sparingowych rozpoczęła drużyna młodzika Akademii Piłkarskiej Gryf Kamień Pomorski. W poniedziałek (22.02) podopieczni duetu trenerskiego Remigiusz Pęcak, Kacper Pęcak zagrali ze MKS Spartą Gryfice.
Zgodnie z małą tradycją tych pojedynków spotkanie te rozegrano nietypowo, bowiem najpierw z godnie z regulaminem obyły się dwie połowy 2x30 minut a na zakończenie rozegrano dodatkową 30 minutową tercję. W regulaminowej części po bramce Maksymiliana Szpakowskiego i dwóch golach Szymona Idzika lepsza była drużyna AP, która wygrała 3:0.
W dodatkowej tercji szansę na pokazanie się dostali młodzi sportowcy, którzy zwykle grają rzadziej. Tą część meczu wygrali goście z Gryfic 2:1 a bramkę dla zespołu AP zdobył Oliwier Stangrycki. Przy okazji tego sprawdzianu warto podkreślić jedną rzecz - mimo tego, że drużyna Sparty po nowym roku przez długi czas nie mogła wznowić treningów, to jednak zaprezentowała się bardzo dobrze.
Naszą drużyną rocznika 2008/2009 w najbliższych dniach czekają kolejne sprawdziany. Dzisiaj (24.02) w Międzyzdrojach zmierzą się z miejscową Falą, potem czekają ich jeszcze mecze z Iskrą Golczewo i Pogoń Szczecin Football Schools Przecław.
Stowarzyszenie Akademia Piłkarska - Gryf Kamień Pomorski informuje, że realizuje zadanie publiczne "Prowadzenie szkolenia sportowego ze specjalnością piłka nożna wśród dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie Gminy Kamień Pomorski, promocja zdrowego stylu życia, w tym realizacja działań profilaktycznych skierowanych do dzieci, młodzieży i osób dorosłych". Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Kamień Pomorski.