AP Gryf najlepsza w Barlinku
We wtorek (31.05) w Barlinku odbył turniej wojewódzki turniej eliminacyjny BASF PROCAM Cup 2022, czyli nieoficjalnych Mistrzostw Polski dla drużyn ze wsi i małych miasteczek do 25 tys. mieszkańców. Przypomnijmy, że przed rokiem eliminacje wojewódzkie wygrał a ostatecznie zajął czwarte miejsce w Polsce rocznik 2010 Akademia Piłkarska Gryf Kamień Pomorski. W tym roku o prymat rywalizują o rok młodsi zawodnicy i po barlineckim finale mają duże szanse na poprawienie tego dorobku, na pewno pomoże w tym doświadczenie zdobyte podczas ubiegłorocznej edycji.
Zaangażowanie podczas turnieju w Barlinku widać było od pierwszego do ostatniego gwizdka. Niemal wszystkie mecze były niezwykle wyrównane, o czym świadczy fakt, że przed ostatnią kolejką spotkań nie było pewne, która drużyna uplasuje się na jakiej pozycji w tabeli. Najlepszy poziom sportowy prezentowali zawodnicy Akademii Piłkarskiej Gryf Kamień Pomorski, którzy z czterema zwycięstwami i jednym remisem wygrali całą rywalizację awansując do wielkiego finału, który odbędzie się 18. czerwca w Kołobrzegu.
Tam spotka się 8 najlepszych drużyn, zwycięzcy wszystkich turniejów regionalnych w Polsce. Do tej pory awans do wielkiego finału wywalczyły drużyny Jantar Ustka, Osiczanka Osice, GKS Wikielec oraz Delta Słupno. Jest o co walczyć, bowiem nagrodą główną jest wyjazd na mecz Polska – Holandia, zaplanowany we wrześniu w ramach Ligi Narodów.
Na drugim miejscu rywalizacje zakończyli gospodarze SP1 Barlinek. Kolejne lokaty zajmowały drużyny UKS Piast Junior Chociwel, KS AP Złocieniec, SMS SP 3 Gryfice, UKS Torzym. Warto podkreślić, że w ramach turnieju w Barlinku pobity został rekord Polski do lat 11 w podbijaniu piłki na przemian obiema nogami, który do tej pory wynosił 112 podbić. Nikodem Diakowski, z zespołu gospodarzy, podbił piłkę 180 razy uzyskując status nowego rekordzisty kraju. Ten sam zawodnik uznany został najlepszym graczem zespołu SP1 Barlinek. W innych ekipach wyróżnieni zostali: Gracjan Brzezicki (AP Gryf Kamień Pomorski, Oliwia Hyriak (UKS Piast Junior Chociwiel), Przemysław Pasternak (SMS SP3 Gryfice), Igor Bartkus (KS AP Złocieniec) oraz Fabian Hipp (UKS Torzym).
Klasyfikacja turnieju:
1. AP Gryf Kamień Pomorski – 13 pkt