Rywalizowali w Kołobrzeg Anchor Cup 2022
Miniony weekend był wyjątkowy dla młodych piłkarzy rocznika 2013/2014 Akademia Piłkarska Gryf Kamień Pomorski. Podopieczni duetu trenerskiego Remek Pęcak, Przemek Kasprzak zagrali bowiem w pierwszym turnieju gdzie liczyły się bramki, dodawano punkty i walczono o miejsca. Rywalizacja w Kołobrzegu podczas Kołobrzeg Anchor Cup 2022 trwała dwa dni dlatego dodatkowo, bez rodziców razem z kolegami z zespołu nocowali oni w internacie.
Nasi podopieczni jak na pierwszy taki turniej spisali się znakomicie zajmując w kategorii U9 wysokie siódme miejsce rywalizując m .in. z wyselekcjowanymi zespołami z Wrocławia czy Szczecina złożynmi tylko z graczy urodzonymi w 2013 roku.
Dopingowani przez silną grupę rodziców nasi zawodnicy w sumie wygrali trzy spotkania, zremisowali dwa i przegrali cztery starcia. W 1/8 finału odpadli po porażce 0:2 z późniejszym wygranym turnieju WKS Śląsk Wrocław, który w ciągu dwóch dni rywalizacji zdobył w sumie 99 goli. W decydującym meczu o 7. miejsce pokazali charakter wygrywając w serii rzutów karnych!
Tak nasi podopieczni podsumowali swój występ w wywiadzie dla Radia Kołobrzeg: