Porażka juniorów Gryfa, zwycięstwo trampkarzy Akademii
Po piątkowych meczach młodzików w sobotę (21.05) i niedzielę (22.05) ze zmiennym szczęściem rywalizowały drużyny juniorów Gryf Kamień Pomorski oraz trampkarzy Akademii Piłkarskiej Gryf Kamień Pomorski.
Najpierw do Pniewa udali się podopieczni trenera Dawida Sandzewicza, którzy w meczu na szczycie I klasy juniorów młodszych mierzyli się z miejscowym GKS Błękit Pniewo. Osłabieni brakiem kluczowych zawodników, młodzi Gryfici zaprezentowali się bardzo ambitnie. Dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, jednak w końcówce spotkania szalę na swoją korzyść przechyli gospodarze, którzy ostatecznie wygrali to starcie 5:4. Gole dla kamieńskiego zespołu zdobyli Jakub Major dwa, Tobiasz Maciejewski i Marcel Rydzewski.
Dzień później także z jednym rezerwowym zawodnikiem w kadrze do starcia w ramach meczu 10. kolejki Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy Młodszych gr. B z UKS Czarni Szczecin przystąpili zawodnicy rocznika 2008/2009 Akademii. Niebiesko-biało-czerwoni szybko objęli prowadzenie po ładnej akcji Michała Mazura i pewnym wykończeniu Antka Sobczyka. Dobrze dysponowali siłami, kontrolowali przebieg meczu i jeszcze przed przerwą za sprawą pięknego loba Michała Mazura podwyższyli wynik meczu. W drugiej połowie do odrabiania strat przystąpili goście, którzy byli częściej przy piłce i mieli kilka dobrych sytuacji. Groźnie także strzelali gospodarze jednak piłka tego dnia nie chciała już wpadać do żadnej z bramek.
W ostatniej akcji meczu o dodatkowe emocje postanowił postarać się Krzysiu Bęgowski, który ratując się po swoim błędzie popełnił przewinienie w polu karnym. Goście otrzymali rzut karny a nasz bramkarz po swojej drugiej żółtej kartce musiał opuścić zawody. Między słupkami z konieczności musiał stanąć Michał Mazur. Próby nerwów nie wytrzymał jednak zawodnik gości, który nie trafił w bramkę i ostatecznie starcie to zakończyło się wynikiem 2:0 dla naszej drużyny.